Internetowy Program Zmiany Osobistej
eTutor.pl
wtorek, 3 maja 2011

eBooki najpopularniejszą formą książek

Po raz pierwszy w historii wartość sprzedanych e-booków w USA przewyższyła wyniki osiągnięte przez książki w miękkiej i twardej oprawie.

Według doniesień Association of American Publishers (AAP), sprzedaż książek elektronicznych w lutym bieżącego roku wzrosła o 202,3 proc. w stosunku do lutego roku 2010.

Oznacza to, że wartość e-booków sprzedanych w lutym 2011 r. była trzykrotnie wyższa niż przed rokiem i została oszacowana na 90,3 miliona dolarów. Ten wynik okazał się wystarczająco dobry, aby przegonić wskaźniki sprzedaży książek we wszystkich innych formach. Te w miękkiej oprawie, które dotychczas przynosiły największe przychody, osiągnęły poziom 80 milionów dolarów.

Wydawcy odnotowali także spadek sprzedaży książek drukowanych. W porównaniu do roku ubiegłego, rynek ten skurczył się o 34,4 proc. i łączne przychody ze sprzedaży zarówno książek w twardej, jak i miękkiej oprawie ostatecznie osiągnęły pułap 156,8 miliona dolarów.

Z kolei o 36,7 proc. w ujęciu rocznym, do 6,9 miliona dolarów, wzrósł za oceanem przychód z pobieranych przez konsumentów audiobooków.

źródło:  wirtualnemedia.pl

******

Brak komentarzy:

Ratings by outbrain