Internetowy Program Zmiany Osobistej
eTutor.pl
wtorek, 27 lipca 2010

Autor Millenium - Stieg Larsson drugim „milionerem”

Stieg Larsson Autor powieści kryminalnych, szwedzki dziennikarz Stieg Larsson (wł. Karl Stig-Erland Larsson) dołączył do Jamesa Pattersona w kategorii sprzedanych eBooków. Jak donosi USAToday, sprzedano ponad milion kopii trylogii "Millennium" w formie cyfrowej. Pierwszy tom cyklu - "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" - jest bestsellerem wszechczasów w sklepie Kindle, zajmuje również drugie miejsce w rankingu sprzedaży w sklepie Sony. W sumie sprzedano ponad pół miliona wersji elektronicznych tej książki, świetne wyniki ma również wersja papierowa oraz audio.

Ogółem trylogia Larssona we wszystkich wydaniach sprzedała się w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy na całym świecie, a w samych Stanach Zjednoczonych co tydzień sprzedaje się ponad 400 000 kopii.

Rzecznik prasowy Knopfa, wydawcy Larssona, Paul Bogaards powiedział, że ostatni tom cyklu, "Zamek z piasku, który runął", osiągnął lepsze wyniki sprzedaży jako eBook niż książka w twardej oprawie. Bogaards dodał jednak, że nie sądzi, iż tańsze eWydanie w jakiś sposób odbiło się na poziomie sprzedaży hardcoverów.
źródło: eksiazki.org

******

Polecamy również:

:: Amazon: sprzedaż eBooków większa niż tradycyjnych książek
:: Sprzedaż eBooków Jamesa Pattersona przekroczyła milion egzemplarzy
:: Google wkroczy na rynek ebooków

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Zapraszam na polską stronę poświęconą twórczości Stiega Larssona - www.stieglarsson.pl.

Ratings by outbrain