Internetowy Program Zmiany Osobistej
eTutor.pl
poniedziałek, 30 listopada 2009

Czytniki ebooków z Androidem już w 2010 roku

netronix czytnik e-booków z androidem Czytniki ebooków rozwijają się w zastraszającym wręcz tempie i nic nie wskazuje na to, żeby w ogóle miały w planach wciśnięcie hamulca. Potwierdzeniem tej teorii są najbliższe plany firmy Netronix, która chce już w przyszłym roku wprowadzić swoje urządzenie E-Ink z systemem Google Android i modułem 3.5G!

Pełna specyfikacja urządzenia nie jest jeszcze znana, ale same plany zostały potwierdzone przez przedstawiciela firmy – Arthura Lu. Powiedział on jeszcze, że gadżet będzie w stanie współpracować z innymi sprzętami wyposażonymi w system operacyjny od Google (głównie z smartphone’ami, który już jest kilka na rynku).

Do tego ma jeszcze dojść moduł 3G/3.5G z obsługą WWAN. Jednak najprawdopodobniej nie będzie on służył tylko do pobierania nowych książek i czasopism. Jest to część planu, który ma zamienić czytniki ebooków w coś w rodzaju osobistych komunikatorów. Dlatego też, moduł ma służyć do prowadzenia rozmów, odbierania e-mailów oraz dostępu do Internetu.

Gadżet ma pojawić się na rynku w połowie 2010 roku. Pierwsze prototypy miały ekrany o wielkości od 6 do prawie 10-cali. Nie wiadomo, jaki będzie miał produkt finalny.

źródło: gadzetomania.pl


******

Polecamy również:

Brak komentarzy:

Ratings by outbrain