Internetowy Program Zmiany Osobistej
eTutor.pl
poniedziałek, 5 października 2009

Polska mega produkcja - 112 aktorów czyta audiobooka

Zakończyła się jedna z większych produkcji w historii polskiego rynku audiobooków. 112 aktorów współtworzyło dzieło, które od 2 października będzie dostępne na płytach CD w formacie mp3. Producenci audiobooka - Polskie Radio oraz serwis audioteka.pl.

Po czterech miesiącach dobiegły końca nagrania dźwiękowej wersji „Narrenturm”. Dźwiękowe „Narrenturm” jest czymś więcej niż zwyczajnym audiobookiem czytanym przez jednego lektora - mamy do czynienia z dziełem, które współtworzyło 112 aktorów. Jest również czymś więcej niż klasyczne słuchowisko kojarzone z krótką formą adaptacji powieści. Efekty dźwiękowe nawiązują do najlepszych tradycji ścieżek filmowych i pozwalają wczuć się w mroczną atmosferę średniowiecza.

Proza Sapkowskiego i towarzysząca jej muzyka jest doceniana przez rosnące grono miłośników audiobooków. Jeszcze przed oficjalną premierą audioteka.pl zarejestrowała rekordową liczbę pobrań w formie .mp3. - Zainteresowanie tą pozycją przekracza najśmielsze nasze oczekiwania. Zakładając, że wzrost sprzedaży będzie nadal tak dynamiczny, to w ciągu roku liczba pobranych „Narrenturm” może sięgnąć kilku tysięcy sztuk - mówi Błażej Kukla, współtwórca audioteka.pl.

Narratorem jest Krzysztof Gosztyła, a główną rolę reżyser powierzył Lesławowi Żurkowi, którego talent zabłysnął u boku doświadczonych kolegów, takich jak Henryk Talar, Krzysztof Wakuliński czy Artur Barciś. Symfonię dźwięków tworzy muzyka skomponowana przez Adama Skorupę, pieśni zrealizowane przez Mariana Szałkowskiego, a także efekty dźwiękowe, jak trzaskanie drzwi, tętent koni, brzęk zbroi, odgłosy bitwy czy melodia magii.


Fragmenty dźwiękowej wersji „Narrenturm” były emitowane na antenie Programu 1 Polskiego Radia w ramach tegorocznego „Lata z Radiem”. Teraz audiobook jest dostępny w trzypłytowym albumie zawierającym książeczkę wzbogaconą zdjęciami, wywiadem z Andrzejem Sapkowskim oraz wypowiedziami reżysera Janusza Kukuły i Anny Stempniak-Juśkiewicz. Od początku września audiobook można pobrać w serwisie audioteka.pl.

żródło: media2.pl


******

Polecamy również:

Brak komentarzy:

Ratings by outbrain