Internetowy Program Zmiany Osobistej
eTutor.pl
piątek, 20 marca 2009

Fujitsu FLEPia - Pierwszy kolorowy czytnik ebooków

Fujitsu FLEPia - Pierwszy kolorowy czytnik ebooków


Fujitsu FLEPia jest pierwszym komercyjnie dostępnym czytnikiem e-książek z kolorowym wyświetlaczem e-ink. Ośmiocalowy ekran z e-papieru potrafi wyświetlić 260.000 kolorów.
Co prawda Fujitsu nie nazywa urządzenia czytnikiem ebooków, tylko mobilnym terminalem z ekranem e-ink (FLEPia Mobile Terminal), ale to tylko świadczy o możliwości użycia go również do innych zastosowań niż czytanie elektronicznych książek.


Urządzenie ma wymiary 158 × 240 × 12,5 mm i waży niecałe 400 gramów. Kolorowy, dotykowy ekran e-ink ma przekątną 8″ i rodzielczość XGA 1024 x 768. Posiada łącza WiFi i Bluetooth oraz oczywiście USB 2.0 oraz czytnik kart SD. Wbudowana bateria ma wystarczyć na ok. 40 godzin ciągłej pracy czytnika. W srodku siedzi system Windows CE 5.0, co prawda w wersji japońskiej. Również oprogramowanie do czytania elektronicznych publikacji jest w języku japońskim, ale to być może tylko dlatego, że FLEPia dostępna jest na razie tylko w Japonii.
FLEPia potrafi wyświetlić pliki w formacie PDF, TXT, HTML, Worda, Excela i PowerPointa, XMDF ebook format oraz pliki graficzne.
Cena niestety jest wysoka: ponad 1000 USD. Można już zamawiać, w kolorze czarnym lub białym.


******

Polecamy też:
źródło: gadzetomania.pl

Brak komentarzy:

Ratings by outbrain