Internetowy Program Zmiany Osobistej
eTutor.pl
sobota, 7 marca 2009

Czytnik e-książek - BeBook 2 z dotykowym ekranem

SALON CYFROWYCH PUBLIKACJI ePartnerzy - prezentuje wieści z targów CeBIT 2009 r.

Czytnik e-książek - BeBook 2 z dotykowym ekranem


Holenderska firma Endless Ideas BV pokazała na targach CeBIT w Hanowerze drugą wersję swojego czytnika książek elektonicznych - BeBook 2. Być może będzie to wreszcie realna alternatywa dla Kindle, szczególnie w Europie, bo czytnik Amazona przeznaczony jest raczej na rynek amerykański.

Dla nas najciekawsze jest to że BeBook ma (między innymi) polskie menu i bez problemu poradzi sobie z polskimi ogonkami w tekstach, w przeciwieństwie do Sony PRS-505.

Nowy BeBook 2 ma zmienioną obudowę w stosunku do pierwszej wersji, poprawiono kontrast 6-calowego 16-bitowego ekranu e-ink, a przede wszystkim czytnik ma wreszcie ekran dotykowy, ułatwiający przewracanie kartek.

Kolejne nowości to wbudowana łączność 3G (jak w Kindle 2) oraz opcjonalnie Wi-Fi. Firma pracuje obecnie nad własnym sklepem z e-bookami, z którego będzie można ściągać, na wzór Amazon, bezprzewodowo nowe książki.

BeBook 2 ma również przeglądarkę internetową oraz czytnik RSS. Można też na nim słuchać muzyki. Posiada 512 MB wewnętrznej pamięci i czytnik kart SD. System na wolnej licencji umożliwia bezpłatne aktualizacje firmware. Czytnik obsługuje formaty ePub i PDF, mobi, lit, doc, html, txt, prc, fb2, jpg.

Na rynku ma pojawić się w połowie bieżącego roku. Cena nie jest jeszcze niestety znana.


źródło: gadzetomania.pl


******

Polecamy również:

Brak komentarzy:

Ratings by outbrain