Internetowy Program Zmiany Osobistej
eTutor.pl
niedziela, 5 października 2008

Ujawnione zdjęcia Amazon Kindle 2


Szczyptę informacji o czytnikach eBooków (8) - przedstawia SALON CYFROWYCH PUBLIKACJI ePartnerzy

Ujawnione zdjęcia Amazon Kindle 2


:: Amazon Kindle 2 ::
Oficjalnej premiery nie było, ale w sieci krążą już pierwsze zdjęcia czytnika ebooków Kindle drugiej generacji. Rewolucyjnych zmian nie ma: rozmiary porównywalne z poprzednim modelem, ten sam czytelny, 6-calowy wyświetlacz e-ink (niestety wciąż nie dotykowy, jak u konkurencyjnych Sony PRS-700 i iRex 1000SW), zaokrąglone klawisze i sama obudowa.

Ułatwione zostało przenoszenie elektronicznych książek z komputera, dzięki zastąpieniu dedykowanego kabla, kabelkiem ze złączem mini-USB, przez który można również ładować baterie. Download elektronicznych treści nadal odbywa się z zastosowaniem komórkowej technologii EVDO, niestety nadal nie ma Wi-Fi.

Pamięć urządzenia to prawdopodobnie 1,5 GB, niestety nie ma możliwości jej rozszerzania za pomocą kart pamięci. Tył czytnika jest metalowy - podobnie jak w iPodach, zresztą zaokrąglony Kindle 2 upodobnił się trochę do większych odtwarzaczy Apple.

Nie wiadomo jeszcze nic na temat ceny i dostępności nowego czytnika, ale zapowiadany był na październik, więc zapewne zdjęcia nie zostały ujawnione przypadkowo i być może w przyszłym tygodniu należy spodziewać się oficjalnej premiery Kindle 2.Zmiany jako się rzekło bardziej kosmetyczne.

Natomiast na przyszły rok planowany jest podobno zupełnie nowy Kindle, nie wykluczone że pod zmienioną nazwą, również wielokolorowy i przeznaczony raczej dla młodszych użytkowników. Ma być większy od poprzednika, osiągając rozmiary niemal kartki A4 (ok. 21,5 x 28 cm).

Nowe modele mają poprawić sprzedaż Kindle, która po początkowym zachwycie klientów, nie jest podobno zbyt duża, choć Amazon nie przedstawił nigdy żadnych konkretnych wyników. Natomiast przytaczane przez CrunchGear analizy wskazują na możliwość znacznego zwiększenia sprzedaży mimo słabych początków, podobnie jak to było w przypadku iPoda.

Dla nas to i tak tylko kolejna ciekawostka, dopóki Kindle nie będzie u nas oficjalnie oferowany (razem ze stanowiącym o jego sile wsparciem ze strony jakiegoś operatora komórkowego), na pewno nie osiągnie w Polsce sukcesu. Ale gdyby tak miał np. Wi-Fi, dzięki któremu można by pobierać elektroniczne książki nie tylko z Amazona, stanowiłby znacznie ciekawszą ofertę.

Poczekajmy do nowego roku, może Kindle nas czymś pozytywnie zaskoczy.


źródło: gadzetomania.pl


*****

Pokrewne tematy:

- :: Sony PRS-700 – rewolucyjny (?) czytnik książek ::
- :: Czytnik e-książek iRex 1000 series z 10-calowym ekranem ::

Brak komentarzy:

Ratings by outbrain