Internetowy Program Zmiany Osobistej
eTutor.pl
niedziela, 5 października 2008

Czytnik e-książek iRex 1000 series z 10-calowym ekranem

Szczyptę informacji o czytnikach eBooków (6) - przedstawia SALON CYFROWYCH PUBLIKACJI ePartnerzy


Czytnik e-książek iRex 1000 series z 10-calowym ekranem

:: czytnik iRex 1000 series ::
Czytniki ebooków nie są u nas specjalnie popularne (pewnie ze względu na wciąż zbyt małą ilość profesjonalnych i legalnych wydawnictw elektronicznych) więc premiery nowych urządzeń przechodzą raczej bez echa. A szkoda, bo zaprezentowany w poniedziałek zupełnie nowy iRex Digital Reader 1000 Series wart jest by przyjrzeć się mu bliżej.

Następca iLiada posiada czarno-biały ekran o przekątnej 10,2”, rozdzielczości 1024 x 1280 punktów i 16 poziomach szarości. Ma czytnik kart pamięci SD i dostarczany jest z kartą o pojemności 1 GB.

iRex czyta niezabezpieczone formaty: TXT, PDF, HTML oraz zabezpieczone DRM w formacie Mobipocket PRC, a także formaty graficzne JPEG, PNG, GIF, TIFF and BMP. Z komputerem łączy się kablem USB, wykorzystywanym też do ładowania baterii.

Czytnik dostępny jest w trzech różnych konfiguracjach. Najprostsza w modelu 1000 kosztuje ok. 650 dolarów, 1000S z dotykowym ekranem i rysikiem, umożliwiająca dodawanie komentarzy do czytanego tekstu, wyceniona została na 750 USD, a najdroższa (jeszcze niedostępna) 1000SW ma kosztować ok. 900 dolarów. Za te pieniądze poza dotykowym ekranem otrzymamy też łączność Wi-Fi, Bluetooth oraz 3G.

Jak widać, kolejną przeszkodą w upowszechnieniu się u nas tego typu sprzętu jest też chyba cena. Wydanie min. 1,5 tys. zł. na czytnik e-booków zakrawa na ekstrawagancję


źródło: gadzetomania.pl

*****

Pokrewne tematy:

- :: iLiad - czytnik E-ink z dotykowym ekranem ::
- :: Cybook Gen3 – alternatywa dla Kindle ::
- :: jetBook – ebooki górą! ::
- :: e-ink Kindle Amazona - początek ery elektronicznego papieru ::
- :: eBook Sony PRS-505 - czytnik e-książek ::

Brak komentarzy:

Ratings by outbrain